امروز چهارشنبه , 30 آبان 1403

پاسخگویی شبانه روز (حتی ایام تعطیل)

10,000 تومان
  • فروشنده : کاربر
  • مشاهده فروشگاه

  • کد فایل : 48688
  • فرمت فایل دانلودی : .doc
  • تعداد مشاهده : 8.4k

دانلود طرح درس روزانه پیام های آسمانی پایه نهم احکام نماز

دانلود طرح درس روزانه پیام های آسمانی پایه نهم احکام نماز

0 8.4k
لینک کوتاه https://microbiology1400.pdf-doc.ir/p/9ffb9ed |
دانلود طرح درس روزانه پیام های آسمانی پایه نهم احکام نماز

طرح درس روزانه پیام های آسمانی پایه نهم احکام نماز یکی از کاملترین و برترین طرح درس های روزانه با موضوع احکام نماز بصورت word  در 3صفحه که مناسب دبیران دین و زندگی است

نام فایل: طرح درس روزانه پیام های آسمانی پایه نهم احکام نماز

فرمت فایل: word

قسمتی از فایل

طراحی آموزشی موقعیت محور

شماره درس : هفتم

موضوع درس : احکام نماز

 ( پیام های آسمان )

پایه ی تحصیلی : نهم

زمان تدریس : 60 دقیقه

نام مدرسه :  

نام دبیر :  

تاریخ تدریس :  

اهداف و فرصت های یادگیری

اهداف یادگیری

1-با احکام ابتدایی نماز آشنا شود . (عرصه : خود ) (حیطه : علم )

2-نماز را به عنوان وسیله ای برای ارتباط خوب با خالق خود بداند( عرصه : خود ، خداوند ) (حیطه : علم ، ایمان )

3-خداوند را همیشه ناظر و حاضر بداند و تقوا پیشه کند و در حضور او به خود و دیگران و طبیعت آسیب نرساند .(عرصه : خود ، دیگران ، طبیعت ، خالق ) (حیطه : تعقل ، ایمان، عمل ، اخلاق )

4-مبطلات نماز را بشناسد و سعی کند که در نماز خواندن آن ها را در نظر بگیرد . ( عرصه : خود ) ( حیطه : تعقل ، اخلاق )

انتظارات عملکردی

1-نماز را با رعایت احکام آن بخوانند . ( عرصه : خود ، خالق ) ( حیطه : علم )

2-ویژگی های نماز خوب را با توجه به آموخته هایشان معرفی کنند . ( عرصه : خود ) ( حیطه : تعقل ، علم )

3-مثال هایی از زندگی خود بزنند که در آن ها مبطلات نماز را نمی دانسته اند و بدون آگاهی نماز را اشتباه خوانده اند . ( عرصه : خود ) ( حیطه : تعقل ، عمل )

4- اگر کسی از آن ها در مورد احکام جزئی نماز سوالی کرد توانایی پاسخ به آن را داشته باشند . ( حیطه : عمل ، اخلاق )

5-مکان هایی که در آن جا احساس خشنودی و راحتی و حس قبولی بهتر نماز را می شناسد معرفی کنند . ( عرصه : خود ، طبیعت ) ( حیطه : تعقل ، ایمان )

6- تاثیراتی که نماز در زندگی آن ها گذاشته است را بگویند . ( عرصه : خود ) ( حیطه : تعقل ، اخلاق )

ارزشیابی تشخیصی

با توجه به آموخته های قبلی دانش آموزان اطلاعاتی از آن ها می خواهیم :

1-شرایط نماز صحیح را نام ببرید .

2-کار های واجب نماز ( واجبات یازده گانه نماز ) را نام ببرید .

3-آداب صحیح نماز خواندن چگونه است ؟

4-نماز را به عنوان ستون دین تعریف کنید و هدف از خواندن آن را شرح دهید .

مدت

10 دقیقه

فرصت های یادگیری

1-استفاده از مطالب کتاب درسی و توضیج مسائل .

2- نقش اطلاعات کسب شده در زندگی روزمره ی دانش آموزان .

3-توضیح دوباره ی درس به وسیله ی خود دانش آموزان .

4-خواندن مسائل مرتبط دیگر از رساله برای دانش آموزان .

5-پرسش و پاسخ در کلاس و رهنمون کردن دانش آموزان به سوی برخورداری از نظرات مرجع تقلیدشان برای پیدا کردن سوالات خود .

6- استفاده از پروژکتور و پخش تصاویر و فیلم ها و پاورپوینت دانش آموزان .

20 دقیقه

: